Վերջերս երիտասարդ ձեռնարկատերերի, երիտասարդ բիզնեսի ղեկավարների եւ Հուիշյան տնտեսական զարգացման գոտուց եւ Երիչ Երիտասարդական առեւտրի պալատի արդյունաբերական եւ առեւտրային ոլորտի երիտասարդների ներկայացուցիչներ այցելեցին Թայսիմ:
Այցելության պատվիրակությունն այցելել է արտադրական սեմինարի տարածք եւ Tysim- ի շահագործման տարածք, Լսեց Ընկերության զարգացման պատմության եւ հետագա ծրագրերի ներդրումը `Թայսիմի գլխավոր տնօրեն եւ Հասկացվող Tysim արտադրանքի համակարգի եւ կորպորատիվ արտադրանքի տեսլականի: Երիտասարդական առեւտրի պալատի ներկայացուցիչները բարձր ճանաչեցին Tysim արտադրանքի համակարգի մշակումը, արդյունաբերության զարգացման ձեռքբերումները, ներդրումները արդյունաբերական-համալսարան-հետազոտական համագործակցության եւ արդյունաբերական ինտերնետի կառուցում:
Այցելությունից հետո այցելող պատվիրակությունը հայտարարեց, որ այցից եւ փոխանակումներից շատ է օգուտ բերել: Հուսով ենք, որ հետագա տարածաշրջանային զարգացումը երիտասարդական առեւտրի պալատի միջոցով կարող են ամրապնդվել տարածաշրջանային ձեռնարկությունների միջեւ կապը եւ համագործակցությունը, հաջողված փորձը կարող է տարածվել: